ANASAYFA

HAKKIMIZDA

 

Büyükşehir Belediye Kanunun 7. Maddesinin (f) bendi; Büyükşehir ulaşım ana plânını yapmak veya yaptırmak ve uygulamak; ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini plânlamak ve koordinasyonu sağlamak; kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergâhlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek.

BURBAK A.Ş. Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirakidir. “Çizgiler Arası Özgürlük” sloganıyla 2009 yılında hizmete başlamıştır. Kuruluş amacı; Değerli Bursalılara kaliteli, güvenli, modern otopark hizmeti sunabilmek ve Bursa Büyükşehir Belediyesine ait açık, katlı, yol boyu otoparklarını devralıp, tek elden, sistemli bir şekilde hizmete sunmak ve yönetmektir.

Burbak’ın amacı sadece otopark hizmeti değil aynı zamanda şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak için projeler üretmektir. Yapılacak otoparkların nereye yapılacağını stratejik olarak belirlemek Burbak’ın görevidir. Ağırlıklı olarak yer altı, mekanik ve katlı otoparklar yapmak için çalışmaktadır. Şehir merkezinde kısa süreli park etmeyi teşvik etmek ve uzun süreli park etmeyi ana arterlerden alıp daha az yoğun olan bölgelere aktarmak için çalışmaktadır. Park et devam et projelerinde toplu taşıma araçlarının kullanımına teşvik ediyor. Dolayısı ile trafiğe çıkacak araç sahiplerine gayet makul ulaşım seçeneği sunarak şehir içi trafiğe girmelerini engellemektedir.

Kalite Politikamız

  • Otopark ve diğer hizmetlerimizde vatandaşın memnuniyetini üst düzeyde sağlamak.
  • Profesyonel kadromuzla dünya standartlarının üzerinde hizmet sunmak.
  • Teknolojiyi faaliyetlerimizde ön planda tutarak daha hızlı, daha verimli ve kaliteli hizmet sunmak.
  • Otopark ve diğer hizmetlerimizi uygun maliyetle sunmak.
  • Kalite yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmek.
  • Tüm hizmetlerimizde çevreci ve yapıcı bir tutum göstermek.
  • Şirket içi çalışanlarımızın yüksek performans ve kaliteli bir hizmet için, eğitim süreçlerini desteklemek.
  • Sloganımız; Çizgiler arası özgürlük.